- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyBatoh, ktorý nemá rád nudu

Batoh, ktorý nemá rád nudu

-

Doobeda práca v meste, na obed stretnutie s kamarátmi v parku, poobede bajkom do lesa a večer grilovačka na terase? Zase sa nezastavíte? Ako dobre! Naplno využitý deň je najlepší deň. Aktívny život však vyžaduje, aby ste siahali po sofistikovanejších veciach, pretože len tak sa dá všetko logisticky zvládnuť bez zbytočných zádrheľov. 

Správne! Aby ste mohli ráno za sebou spokojne zabuchnúť dvere s pocitom, že máte so sebou všetko nevyhnutné a stále nemáte na ramenách veľkú ťarchu, šikovný batoh by mal byť samozrejmosťou vo vašej výbave. 

Parametre dobrého batohu na denné použitie

Objem

Ideálny batoh na denné použitie by v prvom rade nemal byť príliš veľký, ale na druhej strane dostatočne objemný, aby poňal všetky potrebné veci. V závislosti od vašich aktivít je vhodné uvažovať v rozmedzí 25 – 32 litrov objemu. 

Odolnosť

Je vhodné, ak batoh znesie aj drsnejšie zaobchádzanie, prípadne kontakt so skalou či inými odstrejšími predmetmi (napríklad pri páde). Patagonia pre účely každodenného použitia vyvinula vysoko odolný batoh Black Hole Pack vyrobený z pevnej látky s veľkou rezistenciou voči poveternostným vplyvom. V prípade, že vás vonku zastihne výdatná prehánka či krupobitie, nemusíte mať strach, že sa batohu a vašim veciam niečo stane. 

Vonkajšie možnosti na odkladanie vecí

Dobrý batoh by mal mať dostatočne veľa možností externého upínania potrebných vecí. Black Hole Pack má vonkajšie pútka na pripínanie skateboardu alebo jogamatky atď. Strečové bočné vrecká pojmú fľašu, alebo čokoľvek, čo potrebujete mať po ruke. Z prednej strany má batoh jeden, prípadne dva rady vonkajších úchytiek, ktoré môžu slúžiť na pripnutie expresiek, karabín a na priviazanie objemnejších vecí. Samozrejmosťou je väčšie predné vrecko, kam poľahky uložíte čelovku, sprievodcu aj goráčku.

Vnútorná variabilita priestoru

Ďalším nevyhnutným parametrom batohu na denné použitie je priestor pre laptop. Patagonia batoh Black Hole Pack ukrýva vystuženú priehradku na 15 laptop v zadnom paneli. V prípade potreby sa priehradka môže použiť na hydratačný vak. Priestranná hlavná komora sa otvára veľkým oblúkovým zipsom a zmestí sa do nej množstvo vecí – oblečenie, jedlo, lezečky… Vo vnútri sa nachádza sieťkované vrecko vybavené držiakom na kľúče a organizér na mobil, peňaženku a iné drobné predmety. 

Komfortné popruhy a odvetraný chrbát

Bez polstrovaných ramenných popruhov a tvarovaného chrbtového panelu, ktorý odvádza vlhkosť a umožňuje neustále vetranie, by vás nosenie batohu počas dňa rýchlo omrzelo. Patagonia batoh Black Hole Pack má ošetrenú aj stránku komfortu, čo z neho spolu s ostatnými parametrami robí ideálny batoh pre každý jeden váš deň prežitý aktívne.

Must Read

- Reklama -PR článek