- Reklama -aktualne
DomůPre ženyPlesová sezóna je opäť po roku tu a možno aj vy už...

Plesová sezóna je opäť po roku tu a možno aj vy už máte v kalendári poznamenané dáta, ktorých sa nejaké večerné akcie týkajú.

-

Vyraziť si na ples je pre každú ženu ideálnou príležitosťou na to, aby sa premenila na elegantnú dámu.

Ak aj vy chcete na plese urobiť dojem a ukradnúť pre seba pozornosť v pozitívnom duchu, potom by ste si mali prečítať, v čom na takýto ples vyraziť!

Šaty sú stredobodom všetkého

To najdôležitejšie sú bezpochyby šaty. Tie hrajú hlavnú rolu a udávajú smer celkovému looku, preto je dôležité vybrať správne. Veľa záleží na tom, na aký ples sa chystáte. Zatiaľ čo formálne plesy vyžadujú určitú etiketu, menej formálne plesy – napríklad dedinské, hasičské, šibrinky – si na nejakom dress code až tak nepotrpia.

dlhé čierne spoločenské saty

Aké dlhé?

Ak idete na formálny ples, ktorý je na úrovni a kde sa od vás bude očakávať určitý štandard, zvoľte šaty dlhé, priliehavé a so zahalenými ramenami. Pokiaľ budete trvať na šatách, ktoré ramená odhaľujú, zvoľte k nim rukavičky siahajúce až po bicepsy. Na menej formálnych plesách sú povolené aj kokteilové šaty, ktoré končia v úrovni kolien.

Aká farba?

Čo sa farby týka, nepísané pravidlo neodporúča voliť šaty biele, ktoré sú určené na svadbu alebo na ples debutantiek. Obzerať sa môžete na váš farebný typ – zimnú, jesennú, jarnú, letnú – a vyberať farbu šiat, ktorá vám padne. Za klasiku sú považované šaty čierne alebo červené, nič nepokazíte ani vtedy, ak siahnete po tmavo modrej alebo tmavšej fialovej. K farbe šiat musíte zvoliť aj vhodné doplnky, ako sú šperky a kabelka.

fialové plesové saty

U topánok nezáleží len na pohodlie

Pokiaľ si vyberáte topánky na ples, určite vám záleží na tom, aby boli nielen vkusné a na pohľad zaujímavé, ale aj pohodlné. Predsa len v nich strávite podstatnú časť večera a bola by škoda, keby ste si nechali zábavu ujsť len vďaka tomu, že vás topánky nepríjemne tlačia a robia vám na nohách pľuzgiere. Pamätajte ale, že aj pre topánky platí určitý dress code, ktorý by sa mal dodržiavať.

Otvorená alebo uzavretá špička?

Opäť sa vrátime k tomu, že veľmi záleží na type plesu. Na formálnych plesoch je od žien vyžadované, aby prišli v topánkach na podpätku a s uzavretou špičkou. Menej formálne akcie potom povoľujú aj lodičky s otvorenou špičkou, kde ale platí, že by ste mali dbať na upravenú manikúru. Zabudnite na topánky bez podpätku, ktoré sú síce pohodlné, ale na plesy sa v žiadnom prípade nehodí.

ružové romantické topánky

Je vhodné brať si pančuchy?

Ženy často riešia dilemu, aj čo sa týka pančúch. Ak by ste sa chceli obzerať na etiketu, tak tá hovorí jasne a prikláňa sa k pančuchám telovej farby. Pod dlhé šaty, ktoré neodhaľujú nohy, môžete ísť pokojne aj bez pančúch. Ak máte šaty kratšie, voľte tenké pančuchy o sile maximálne 7 DEŇ. Ak si budete brať pančuchy do topánok s otvorenou špičkou, vyberajte také, ktoré nemajú špičku – v otvorených lodičkách to naozaj nevyzerá pekne!

Nezabúdajte ani na vhodné doplnky ako sú šperky a kabelka. Odporúča sa skôr tzv. listová kabelka. Samozrejme by ste nemali podceniť ani vhodné líčenie a účes.

Tak, milé dámy a slečny, už viete, ako zažiariť, tak sa pustite do výberu celého outfitu a užite si tohtoročnú plesovú sezónu. 🙂

Must Read

- Reklama -PR článek