- Reklama -aktualne
DomůPre ženyPrípravy na ples vrcholia

Prípravy na ples vrcholia

-

Šaty visia na ramienku, topánočky čakajú na správny okamih a vy máte v hlave dokonalú predstavu o perfektnom účese aj zodpovedajúcemu líčeniu.

Stačí už len vybrať správne šperky, ktorými by ste svoj look príjemne podčiarkli, nie však na plese pôsobili ako lacný vešiak na trblietavé čačky.

Chýbať samozrejme nesmie ani kabelka, bez ktorej sa ženy nezaobídu a ktorá má na plese funkciu nielen praktickú, ale aj dekoratívnu.

Listová kabelka je klasika

Pokiaľ ide žena na ples, s najväčšou pravdepodobnosťou siahne po listovej kabelke. To možno považovať za akúsi klasiku, ktorá sa hodí k tomuto druhu príležitosti. Listové kabelky majú podobu menších kabeliek a dajú sa nosiť buď v ruke, alebo cez rameno vďaka jemným retiazkam. Záleží potom už len na vás, ako sa rozhodnete svoju malú kabelku nosiť. Ak chcete na plese tancovať, potom je listová kabelka jasná trefa do čierneho.

modre psanicko

Aká farba bude tá naj?

Farba listovej kabelky je veľmi dôležitá. Za univerzálne možno považovať listové kabelky čierne, ktoré nikdy nesklamú, strieborné a zlaté. Malé pravidlo znie, že by ste mali farbu kabelky ladiť buď s farbou šiat alebo farbou ostatných doplnkov. Farba listovej kabelky môže byť úplne rovnaká, ako farba vašich šiat. Rovnako tak v prípade, keď zladíte kabelku s doplnkami, kedy sa nemusíte báť staviť aj na úplne rovnaký odtieň. Ak máte jemné a nevýrazné šaty, môžete si k nim dovoliť vziať výraznejšiu kabelku, naopak šaty výrazné si zaslúžia prítomnosť menej viditeľnej listovej kabelky.

Naša inšpirácia: Ako vybrať plesové šaty

Aké šperky zvoliť?

Aby ste svoj look dotiahli k dokonalosti, nemali by ste zabudnúť na doplnky. Tie príjemne rozžiaria váš plesový outfit a dodajú mu správny šmrnc. Dovolíme si ale pripomenúť, že nič sa nesmie preháňať a je lepšie voliť doplnky s mierou.

nahrdelník

Výstrih veľa napovie

Jednoduchým trikom je spoľahnúť sa pri výbere doplnkov strihom šiat – konkrétne potom výstrihom. Ak zvolíte šaty s hlbokým výstrihom, nebojte sa k nim obliecť perlový náhrdelník. Pôsobí síce výrazne, ale s vami zvolenými šatami určite vytvorí príjemný kontrast. Naopak šaty bez výstrihu alebo s výstrihom iba decentným ocenia, pokiaľ k nim vyberiete jemný náhrdelník.

Náušnice podľa účesu

Vyberáte na ples náušnice? Nechajte to až na okamih, keď budete mať hotový účes. Ten vám totiž s výberom veľmi pomôže. U vyčesaných účesov si môžete dovoliť vziať výrazné a možno aj veľmi trblietavé náušnice. Pozor si dajte na prípad, keď si do vlasov zamiešate čelenku alebo iné doplnky – vtedy je lepšie vybrať jemné a jednoduché náušnice.

perlove nausnice a nahrdelník

Nezabúdajte, že len vhodne zvolené doplnky podčiarknu vašu krásu a dodajú šmrnc celému outfitu.

Must Read

- Reklama -PR článek