- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyPorovnali sme iTop VPN Pro a FrootVPN: Ktorú z nich vybrať?

Porovnali sme iTop VPN Pro a FrootVPN: Ktorú z nich vybrať?

-

Aká z týchto VPN je lepšia: iTop Pro VPN, alebo si predplatiť BullGuard VPN? Preklepli sme si obe VPN, spravodlivo ich obodovali a výsledok je 7/10 : 6,2/10.

Rýchlosť downloadu a uploadu iTop VPN vs BullGuard VPN, kto lepšie sviští?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o iTop Pro VPN a BullGuard VPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 19 Mb/s, sťahovanie pri druhej VPN bežalo 32 Mb/s. iTop VPN sa ukázala byť o 13 Mb/s pomalší ako Bullguard VPN.

Priemerný upload u iTop VPN Pro dosiahol 10 Mb/s. BullGuard VPN v priemere dosahovala 6 Mb/s, v dôsledku čoho je o 4 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 131 ms. Konkurentovi Bullguard VPN laboratórium nameralo 96 ms. Čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, takže iTop Pro VPN v porovnaní bola o 35 ms lepšie.

Výsledok iTop VPN Pro proti Bullguard tak robí 3/10 – 3/10.

Podarí sa iTop VPN obísť geolock Netflixu?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, iTop VPN Pro túto schopnosť nezvládne. Pre odblokovanie väčšinou stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, BullGuard odblokovať Netflix nezvláda.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. BullGuard VPN takú funkciu má. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí má.

Pri vyberaní VPN sa odporúčame zamerať aj na ochranu pred únikom DNS, podporu multi-hop pripojenia a whitelist. Pre predstavu iTop VPN Pro zahŕňa ochranu pred únikom DNS a Bullguard VPN napríklad nezahŕňa white-listing.

V časti Funkcia je tak skóre 8/10 : 7/10.

Ako je na tom iTop VPN Pro v šírke ponúkaných krajín a serverov?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, iTop VPN má v ponuke 1800 serverov, v aplikácii BullGuard VPN sme zistili 150 serverov. Prvý z VPN ich tak ponúka o 1650 viac .

Oplatí sa sledovať aj počet krajín, ktorý u BullGuard robí 31. Porovnávaná VPN má 11, teda o 5 menej. V tejto disciplíne teda prehráva.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých iTop Pro VPN vie 5. BullGuard VPN povolí pripojiť súčasne 6 zariadenia. Výpočet ďalších parametrov nájdete v článku porovnania VPN.

Ako platformy ponúka iTop VPN Pro a ktoré vedia Bullguard VPN?

Medzi najdôležitejšie vlastnosti VPN sa radí ponuka podporovaných zariadení, iTop VPN Pro zvláda zariadenia so systémom Android a zvláda systém prístrojov iPhone, porovnávaná Bullguard iPhone ochráni, prístroje s Androidom vie bez problémov kryť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. iTop VPN Pro je registrovaná v Hongkongu. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná vo Veľkej Británii.

Aplikácia iTop VPN Pro nie je k dostaniu v slovenskom jazyku, BullGuard VPN slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V známkovaní platforiem dosiahla iTop VPN bodového súčtu 10/10, Bullguard získava 9/10.

Cena iTop VPN x BullGuard

BullGuard VPN si je možné predplatiť už od 3,14 € mesačne, predplatné druhé z VPN môžete mať už od 2,32 € mesačne. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 6/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 4/10 pre tú druhú.

Must Read

- Reklama -PR článek