- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyStarostlivosť o koženú sedačku v 5-tich bodoch

Starostlivosť o koženú sedačku v 5-tich bodoch

-

1. Všetky nečistoty musia preč!

Prvým krokom v starostlivosti o koženú sedačku je pravidelné odstraňovanie hrubých nečistôt z jej povrchu. Či už ide o omrvinky od jedla alebo iné nečistoty, ich prítomnosť na koženom povrchu je rizikom. Môže totižto dôjsť k poškrabaniu kože a vzniku malých rýh, ktoré sa môžu časom zväčšovať.

Ako najefektívnejšie odstrániť tieto nečistoty z vašej sedačky? Ideálnym spôsobom je ich jemne očistiť prachovkou alebo povysávať ručným alebo klasickým vysávačom s vhodným nástavcom.

2. Dôkladné čistenie

Pri čistení ešte zostaneme. Na hĺbkové čistenie kožených sedačiek je potrebné použiť prípravky výhradne určené na kožu a kožené povrchy. Ich špeciálne zloženie pomôže sedačku dôkladne vyčistiť a predĺžiť jej životnosť. Produkty na kožu povrch zbytočne nevysušia, naopak chránia ho pred tvorbou prasklín.

Nový čistiaci prostriedok vždy otestuje na menej viditeľnom mieste a držte sa pokynov na obale. Nanášať by ste ho mali vždy jemnou handričkou, prípadne kefou s jemnými štetinami.

3. Pozor na vodu a vlhkosť!

Kožu nikdy neumývajte veľkým množstvom vody. Ak chcete, môžete na čistenie koženej sedačky použiť aj jemne vlhkú handričku. V takom prípade sa ale odporúča povrch sedačky utrieť aj suchou handričkou a urýchliť schnutie. Až v momente, keď sedačka dôkladne vyschne, môžete pristúpiť k ošetreniu kože.

4. Dodatočná starostlivosť

Čistením starostlivosť o kožený povrch vašej sedačky nekončí. Ďalším krokom by malo byť ošetrenie kože, ktoré chráni povrch pred mechanickým poškodením, UV žiarením a spomínanou vlhkosťou. Aj v tomto prípade budete potrebovať špeciálny produkt určený na ošetrovanie kože. Základom je postupovať podľa inštrukcií na obale a dodržať odporúčané množstvo produktu.

5. Záverečná kontrola

Aj po štvrtom tomto kroku nechajte povrch sedačky dôkladne vyschnúť. Na záver nezabudnite vašu sedačku dôkladne skontrolovať, či na nej nevznikli ryhy a škrabance. V takom prípade je potrebné ich čím skôr opraviť, aby sa nezväčšovali.

Čistenie kože a jej ošetrenie nie je náročný proces. Aj napriek tomu sa môžete obrátiť na profesionálov, ktorí vám s ním pomôžu.

Must Read

- Reklama -PR článek