- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyObité hrany na drevených oknách? Zatmelte ich!

Obité hrany na drevených oknách? Zatmelte ich!

-

Dôkladná príprava

Drevené okná sú nadčasové a pôsobia skutočne štýlovo. Čo ale robiť v prípade, že sa na nich objavia nedokonalosti v podobe obitých hrán? Menšiu opravu zvládnete pokojne aj sami a bez veľkých investícií. Ako na to?

Ak sa jedná o obité hrany na zachovalých okenných rámoch, nebude oprava dreva náročná. Prvým krokom je odstránenie pôvodného náteru v mieste poškodenia. Potrebovať budete brúsny papier, ktorým jemne zbavíte drevo náteru. Ten stačí odstrániť iba z bezprostredného okolia poškodenia. Následne je potrebné očistiť opravované miesto od prachu a iných nečistôt.

Vyplnenie hrany

V tomto kroku prichádza na rad tmel na drevo. Podľa pokynov na obale naneste tmel na poškodenú hranu pomocou špachtle. Snažte sa byť čo najprecíznejší a nepoužívajte zbytočne veľké množstvá, aj keď budete môcť tmel po vytvrdnutí ešte brúsiť.

Následne nechajte tmel vytvrdnúť a môžete opäť siahnuť po brúsnom papieri. Hranu dôkladne zbrúste aby povrch zostal hladký. Opravené miesto jemne očistite od prachu a môžete pristúpiť k náteru.

Finálny náter

Žiadna oprava nábytku či iných drevených povrchov by nemala byť viditeľná. Posledným krokom je preto náter, ktorým ju zakryjete. Je veľmi dôležité, aby sa vám podarilo namiešať odtieň zodpovedajúci pôvodnému. V opačnom prípade by rám nepôsobil jednotne.

Ak si na tento proces netrúfate, určite sa obráťte na odborníkov, ktorý majú bohaté skúsenosti s opravou drevených povrchov. Na profesionálnej úrovni zvládnu aj práce ako oprava drevenej podlahy, dverí, okien a nábytku.

Must Read

- Reklama -PR článek