- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyKrása minimalistického štýlu

Krása minimalistického štýlu

-

V dnešnom svete sa zdá, že všetci máme príliš veľa vecí. Minimalizmus znamená vedome vytvárať priestor pre to podstatné a eliminovať stres z materiálnych vecí. Tento trend je aktuálnejší ako kedykoľvek predtým a možno ho nájsť v mnohých rôznych aspektoch života. Dokonca aj svet módy a umenie prežívajú minimalistický moment. Jednoduché, čisté línie minimalizmu sa samozrejme podpísali aj na architektúre a interiérovom dizajne.  Interiérový dizajn sa čoraz viac zameriava len na niekoľko základných štýlových prvkov, ktoré upútajú pozornosť a vyhýbajú sa ozdobným a hravým dekoratívnym prvkom.

Čo definuje minimalistický interiérový dizajn?

Vedomá redukcia dekoratívnych prvkov je charakteristická pre minimalistický štýl. Cieľom je vytvoriť upokojujúci zmysel pre poriadok, ktorý je zároveň relaxačný. Preplnené miestnosti a zberače prachu už nie sú trendom. Menej je v tomto prípade jednoducho viac a to platí pre nábytok aj doplnky a dekorácie. Jasné, jednoduché vzory a redukované farby charakterizujú tento jednoduchý štýl zariadenia. Neutrálne farby ako béžová, svetlošedá alebo biela v kombinácii s rôznymi textúrami a materiálmi ako drevo, betón, kov a sklo sa používajú na vytvorenie toho, čo sa stalo klasickým dizajnom.

Podlahy v minimalistickom štýle

Podlahové krytiny môžu váš minimalistický dizajn povzniesť do výšin. Vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu je podlaha z tvrdého dreva skvelou voľbou do každej domácnosti. Svetlé tvrdé drevo, ako je buk, javor alebo biely dub, dodá vášmu domovu otvorenú a vzdušnú podlahu, ktorá je ideálna pre minimalistickú estetiku. Do minimalistického štýlu sú vhodné aj parkety. Ak je cena dôležitým faktorom vo vašom rozhodovacom procese, zvážte inštaláciu laminátovej podlahy namiesto tvrdého dreva. Moderné laminátové podlahy robia úžasnú prácu napodobňovaním vzhľadu tvrdého dreva, takže stále získate rovnaký úžasný efekt.

Zručná súhra farieb, jasné línie a redukované, ale príjemné zariadenie charakterizuje minimalistický štýl. Inšpirujte sa princípom „menej je viac“.

Must Read

- Reklama -PR článek