- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyŠtiepanie dreva rýchlo a efektívne vďaka výkonnej a kvalitnej štiepačke

Štiepanie dreva rýchlo a efektívne vďaka výkonnej a kvalitnej štiepačke

-

Každý, kto je rok čo rok nútený chystať si drevo na kúrenie v zime vie, o akú náročnú a fyzicky ťažkú ​​prácu ide. S pílou môžete drevo narezať na menšie kusy, ktoré vám budú veľkostne vyhovovať do krbu alebo kotla na tuhé palivá, ale pokiaľ ide o následné ručné rozštiepenie dreva na menšie kusy, aj statný muž má po dvoch hodinách práce ruky unavené a narobené. Pokiaľ navyše chystáte drevo nielen pre seba, ale aj pre rodičov v seniorskom veku, je vaša robota ešte ťažšia. Veľmi vám to uľahčí štiepačka dreva. Investovaných peňazí po zistení, ako vám fyzicky uľaví, zaručene nebudete ľutovať.

Elektrické a motorové štiepačky dreva

Na webových stránkach Hecht.sk nájdete mnoho druhov štiepačiek na drevo, ktoré sú určené pre rôzny priemer polien s rôznym štiepacím tlakom. Štiepačku na drevo vyberajte s ohľadom na to, aké drevo chcete štiepať, v akom množstve a aké veľké bude. Inak bude zrejme vyzerať štiepanie dreva na občasné zakúrenie si v krbe v obývačke na spríjemnenie atmosféry a inak štiepanie dreva na celú zimu, kedy chcete drevom kúriť vo veľkom kotli na tuhé palivá.

Vyhovovať by vám mohla napr. elektrická štiepačka na drevo HECHT 676, ktorá je horizontálna a má príkon 2000 W. Je určená pre drevo s dĺžkou do 52 cm. Priemer dreva môže dosahovať 25 cm a štiepací tlak je 7 ton.

Potrebujete ešte výkonnejší model? Pozrite sa na vertikálnu elektrickú štiepačku na drevo s príkonom 4000 W s označením HECHT 6160. Dĺžka dreva je až 100 cm, priemer neuveriteľných 40 cm a štiepací tlak 16 ton.

Pokiaľ si nie ste s výberom úplne istí, alebo vás zaujímajú podrobnosti a chcete sa opýtať priamo, neváhajte kontaktovať pracovníkov Hecht.sk. Radi a odborne vám poradia, aby ste boli so štiepačkou plne spokojní a šetrili ste svoje sily na inú činnosť, ktorú máte radšej.

Must Read

- Reklama -PR článek