- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyZase niečo padlo na podlahu ? Lokálna oprava, namiesto výmeny

Zase niečo padlo na podlahu ? Lokálna oprava, namiesto výmeny

-

Zverte podlahu do rúk odborníkov

Poznáte to, škrabanec na podlahe sa zjaví ani neviete ako. Niekedy za to môže stolička, inokedy váš nezbedný domáci miláčik, alebo hra vašich detí. Všetky tieto nedokonalosti sú súčasťou bežného používania podlahy v akejkoľvek domácnosti. Menšie škrabance nemusia byť problémom. Ten väčšinou nastáva vtedy, ak ich je viac, alebo ak sú príliš viditeľné. Čo ale robiť, ak tieto chybičky krásy výrazne narúšajú estetiku podlahy v interiéri? Dobrou správou je, že nemusíte meniť celú podlahu, stačí, ak sa zmeriate na lokálu opravu poškodených častí.

Keďže ide o náročnejší proces, pri ktorom je zásadné, aby výsledok opravy pôsobil prirodzene, mali by ste sa obrátiť na odborníkov. V opačnom prípade sa vám môže stať, že namiesto toho, aby ste vzhľadu vašej podlahy pomohli, mu naopak uškodíte. Navyše investícia do kvalitnej opravy zaťaží vašu peňaženku menej ako výmena celej podlahy.

Drevená a laminátová podlaha

Ak máte drevenú alebo laminátovú podlahu, odborníci vyplnia ryhy a škrabance vybraným tmelom a ručne namiešajú farbu. Z dôvodu, aby čo najpresnejšie ladila s odtieňom vašej podlahy. To zaručí, že nedokonalosti  nebude na povrchu podlahy vidieť. Aby sa predišlo ďalším nepríjemným mechanickým poškodeniam podlahy, zahŕňa lokálna oprava aj nanesenie vrchného ochranného laku. (olejovanie drevenej podlahy).

Aj v prípade, že vlastníte odolnú vinylovú podlahu, nemusíte sa úplne vyhnúť škrabancom a ryhám. V takom prípade vyplnia odborníci ryhy tavným plastom, ktorý následne zatrú namiešanou farbou podľa potreby. Posledný krok jej rovnaký, ako v prípade drevených a laminátových podláh, ktorý chráni podlahu pred ďalším poškodením.

Ďalšou nezanedbateľnou výhodou profesionálnej opravy poškodenej drevenej podlahy je záruka na vykonanú opravu.

Must Read

- Reklama -PR článek