- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyAko vybrať pelech pre psa

Ako vybrať pelech pre psa

-

Svoj vlastný priestor potrebujú nielen ľudia, ale aj domáci miláčikovia. Ako vybrať ten najlepší pelech pre psa?

Ako vybrať pelech pre psa

Vybrať pelech pre psa nie je príliš zložité. Aj naši štvornohí priatelia majú svoje nároky na komfort a priestor. S nadsadením by sme tak mohli povedať, že podobne ako si vyberáte pre seba napríklad sedaciu súpravu, musíte nazerať aj na výber psieho pelechu.

Kľúčovými faktormi pre nákup sú:

  • veľkosť
  • materiál

Veľkosť

Čo sa týka veľkosti, tú sa oplatí nepredimenzovať. Hoci môžeme mať sklony svojmu psovi dopriať maximálny komfort, zbytočne veľký pelech mu ho určite neposkytne. Váš maznáčik sa musí cítiť pohodlne, ale stále útulne.

Zviera bežne počas spánku strieda množstvo rôznych pozícií. Vo všetkých mu musí byť pelech jednoducho akurát. Ostatne predajcovia s úsmevom odporúčajú, aby ste sa do svojho štvornohého kamaráta opäť skúsili vcítiť: Jednoducho si predstavte, že sa otočíte v posteli a visia vám z nej napríklad nohy. To neznie príliš príjemne, že? Rovnako by sa nemal cítiť ani váš pes.

Orientačne sa môžete riadiť aj všeobecnou veľkosťou daného plemena:

  • pelech pre malých psov: dĺžka od 40 do 60 cm
  • pelech pre stredné psy: dĺžka od 60 do 80 cm
  • pelech pre veľké psy: dĺžka nad 80 cm

Materiál

Materiál všetkých pelechov pre psov musí byť nielen mäkký a komfortný, ale aj odolný. Rovnako tak by mal ponúknuť jednoduchú možnosť údržby. Ideálne tak v tomto smere je, pokiaľ je poťah ľahko snímateľný.

Voľba konkrétneho materiálu záleží hlavne na tom, kam pelech plánujeme umiestniť. Von sa hodí aj nylon alebo plast, tieto prevedenia ale nie sú tak pohodlné. Preto existuje aj široká škála pelechov textilných.

Pokiaľ plánujeme svojho psa chovať iba v byte, môže nám dobrú službu preukázať aj plyš, ktorý splní aj estetické požiadavky majiteľa. Rovnako obľúbená je aj bavlna. Naopak vyššiu mieru odolnosti ponúkne materiál na trh uvádzaný pod označením ripstop. Jednoduchú údržbu ponúkne aj materiál známy ako cordura, podobne dobre túto požiadavku splní aj eko koža.

Must Read

- Reklama -PR článek