- Reklama -aktualne
DomůZdravieBolesťami chrbta trpí stále viac ľudí

Bolesťami chrbta trpí stále viac ľudí

-

Mnoho z nich si už na bolesť zvyklo alebo sa ju snaží pretrpieť bez toho, aby si uvedomovalo, že si tým môžu privodiť nepríjemné bolesti aj iných častí tela. Nezriedka toto konanie končí operáciou, tá by ale mala byť až poslednou možnosťou.

Bolesť signalizuje, že je v našom tele niečo zle a nie je tu preto, aby sme ju prehliadali. Pokiaľ nás bolí chrbát, môže to byť hneď z niekoľkých dôvodov. Najčastejším problémom je zlé držanie tela a ochabnuté hlboké svalstvo v okolí chrbtice. Dokonca aj ľudia, ktorí cvičia pravidelne a žijú aktívne, často zabúdajú práve na autochtónne svaly a posilňujú iba tie povrchové. Tie sú síce veľmi pekné na pohľad, ale funkciu nášho tela zas tak veľmi nepridajú.

Zlým cvičením, niektorými športmi zaťažujúcimi iba jednu stranu tela alebo častým sedením pri počítači môžu vznikať aj svalové disbalancie, ktoré potom zapríčiňujú svalové spazmy. Jedno sa pridáva k druhému a z banálnych boliestok potom môžu vzniknúť aj štrukturálne problémy, chronické bolesti chrbta či ochorenie chrbtice.

Medicínska tréningová terapia

Pokiaľ však zakročíme včas a zveríme sa do rúk odborníkov, môžeme predísť alebo dokonca napraviť vyskočenie platničky, ďalej predísť operáciám, či väčším problémom. Tajomstvo spočíva v MTT, teda medicínskej tréningovej terapii.

cvičenie pod dohľadom terapeuta

Je to veľmi účinná metóda, ktorej výsledky sú doložené výskumami z Európy aj USA. Vďaka tejto terapii je pacient uvedený do posilnenia príslušných svalových partií pod dohľadom odborníkov. Terapeuti sú priamo preškolení na MTT a tým je garantovaná tá najvyššia kvalita starostlivosti. Pomôžu Vám so správnosťou cvikov, so zdravou mierou aj s motiváciou.

Najdôležitejšia časť terapie je vykonávaná na posilňovacích prístrojoch, ktoré sú zostavené tak, aby napravili presne tie problémy, ktoré potrebujeme. Jeden je špecializovaný na posilňovanie hĺbkového svalstva krčnej chrbtice a druhý na posilňovanie hĺbkového svalstva bedrovej chrbtice.

špecializované cvicebne stroje

Posilňovanie na špecializovaných prístrojoch je sprevádzané kúpeľnými a relaxačnými procedúrami, ktoré poskytuje Hotel Pyramida. Môžete si vybrať hneď z niekoľkých balíčkov, ktoré urobia dobre telu aj dušu.

hotel Pyramída

Tiež keď trpíte migrénami, pískaním v ušiach, príčina môže byť v krčnej chrbtici. Starajte sa o svoje zdravie, a ak registrujete akýkoľvek z uvedených problémov, neváhajte navštíviť odbornú pomoc a pustiť sa do terapie, než bude riziková operácia posledným riešením. Získajte späť svoj balans, vitalitu a zdravý životný štýl.

Must Read

- Reklama -PR článek