- Reklama -aktualne
DomůRodinaVšetci asi vieme alebo tušíme, že to, ako spíme, má výrazný vplyv...

Všetci asi vieme alebo tušíme, že to, ako spíme, má výrazný vplyv na to, ako sa cítime

-

Aby bol spánok naozaj kvalitný, je potrebné spať vo vyvetranej neprekúrenej spálni, s optimálne hrejivou pokrývkou, miestnosť by mala byť dobre zatemnená a nemal by sa v nej nachádzať žiadny zapnutý elektrospotrebič. Jedným z najdôležitejších predpokladov kvalitného spánku je potom samozrejme správny matrac.

Ako ovplyvňuje kvalita spánku naše zdravie, krásu a atraktivitu?

Prebudiť sa ráno s obtlačeným gombíkom z obliečky nie je nič príjemné, ale budiť sa každý deň rozlámaní kvôli zlému matracu, to je horšie. Ako poznáte, že máte nevhodný matrac pre zdravé spanie? Už tak, že si ťažko hľadáte optimálnu polohu na zaspanie. Príliš tvrdý matrac vyvíja nadmerný tlak na bedrá, lakte a ramená a ovplyvňuje krvný obeh. Môžete sa potom v noci prebúdzať bolesťou alebo kvôli znecitliveniu nôh či rúk. Príliš mäkký matrac zase spôsobuje, že svaly bez prestania pracujú a pokúšajú sa uchovať chrbticu v správnej pozícii. A čo je varovaním hlavne pre ženy – nevhodná poloha pri spánku dokonca prispieva k prehlbovaniu vrások!

vyber kvalitného rastu a matraca zaistí zdravý spánok

Kvalitný matrac za korunu

Do kvalitného matraca by mali investovať aj tí, ktorí nemajú práve peňazí na rozdávanie. Veľmi komfortný matrac zaobstaráte už okolo troch tisíc korún za jednolôžko. To vychádza pri odporúčanej dobe použitia siedmich rokov asi na korunu za noc. Čo – uznajte – nie je veľa za to, čo na oplátku dostanete. Pokiaľ zakúpite matrac, ktorý svojím zložením zodpovedá vašej váhe, potom môže byť životnosť dokonca aj 10–15 rokov. Prečo je vlastne potrebné matrac po určitom čase vymeniť? Matrac postupne získava trvalú deformáciu, ktorá sa prejavuje preležaním najčastejšie v bedrovej oblasti, tj v strede matraca, pretože tam je najviac zaťažovaná. Alebo dôjde k zmäkčeniu matraca, ktoré nie je na prvý pohľad zrejmé, ale matrac tak stráca svoju pružnosť. Pri pružinových matracoch môže časom dochádzať k vytláčaniu pružín na povrch.

molitanov matrac

Výber najlepšie s odborníkmi

Ide vám už z tých všetkým informácií na internete hlava okolo? Pletú sa vám pojmy studená pena, pamäťová pena, latex, PUR, molitan…? Obráťte sa na špecializovanú predajňu, či už kamennú, alebo internetovú, kde sa môžete poradiť s odborníkmi. Dobré tiež je, keď obchod ponúka nielen matrace, ale aj súvisiaci tovar – postele, rošty, matracové chrániče a napríklad aj anatomické vankúše.

polohovaciu rost postele

Prevereným dodávateľom matracov pre zdravé spanie je česká spoločnosť Matrimex. Matrimex totiž matrac nielen predáva, ale taktiež sa podieľa na ich vývoji a pri výrobe spolupracuje s poprednými českými výrobcami. Okrem odborného poradenstva a osobného prístupu preškolených zamestnancov ponúka aj rýchle dodanie s dopravou zadarmo, veľké skladové zásoby a výrobu atypických rozmerov matracov na mieru. Matrimex prevádzkuje internetový obchod aj kamennú predajňu v Plzni, kde si samozrejme môžete matrac vyskúšať.

Must Read

- Reklama -PR článek