- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyChcete zažiť zaručene skvelú dovolenku? Vydajte sa na Oravu

Chcete zažiť zaručene skvelú dovolenku? Vydajte sa na Oravu

-

V severozápadnej časti Slovenska nájdeme veľmi obľúbený región cestovného ruchu, milovanú Oravu. Je tu krásna príroda, ale aj priehrada či Oravský hrad, alebo množstvo atrakcií, ktoré bavia malých aj veľkých návštevníkov. Tiež ubytovanie Orava je rôznorodé a kvalitné, a tak si to správne vyberú zamilovaní mladí ľudia, bezdetné páry, rodiny s deťmi, skupiny priateľov i seniori. Čo môžete na Orave robiť a prečo sa tu vydať? Možností je skutočne mnoho.

Zábava, na ktorú nezabudnete

Či už máte radi prírodu, vodné hrátky, históriu alebo sa radi oddáte starostlivosti termálnej vode, to všetko tu nájdete. K najpopulárnejším patrí Oravská priehrada, čo je najväčšie vodné dielo na Slovensku. Má najvyšší objem, najväčšiu zatopenú plochu, má viacero energetických a vodohospodárskych úžitkov. Turisti sa môžu kochať pohľadom na majestátnosť priehrady aj prejsť sa vyhliadkovou loďou. Loďou sa spravidla môžete zviezť od mája do októbra v závislosti od priaznivého počasia. Na Oravskej priehrade nájdete člnky, vodné bicykle, jachty, surfy aj ľudí, ktorí sa kúpu. Všetko si môžete užiť aj vy.

História, ktorá vás bude baviť

Oravský hrad je krásny a veľmi zaujímavý. Patrí k najnavštevovanejším a najobľúbenejším hradom na Slovensku. Môžete si vybrať niektorý z troch návštevných okruhov, a to základný, malý alebo veľký. V lete sú tu veľkým lákadlom nočné prehliadky plné adrenalínu a zaujímavostí. Otvorené je počas celého roka, len je potrebné skontrolovať otváraciu dobu na webových stránkach hradu. Navštívte aj Stredovekú dedinu sokoliarov Archeoskanzen, alebo Múzeum šľachtických kočiarov.

Tip: Zariaďte si kvalitné havarijné poistenie.

Užite si zábavu aj v Aquaparku Oravice, Ski Parku Oravice, v Termálnych bazénoch Oravice, AquaRelax Dolný Kubín, prejdite náučný chodník Premeny lesa, detské centrum Kinderland, Námestovo a mnohé iné. Stačí vybrať si pekné ubytovanie Orava a rezervovať si ho v čase, ktorý sa vám hodí. Uvidíte, že si užijete zaujímavú jesennú dovolenku s deťmi aj sami s partnerom či priateľmi.

Must Read

- Reklama -PR článek