- Reklama -aktualne
DomůPre ženyDostali ste pozvanie na svadbu? Poradíme vám, čo si obliecť

Dostali ste pozvanie na svadbu? Poradíme vám, čo si obliecť

-

S pozvaním na svadbu väčšinu žien napadne otázka, čo si oblečú. Aby ste zažiarili a najmä, boli sama spokojná so svojím výzorom, prinášame vám niekoľko inšpirácií, ktoré vám pomôžu pri výbere.

Krátke alebo dlhé spoločenské šaty?

Voľba dĺžky šiat bude záležať na vašom vkuse a výške vašej postavy. Nepísané pravidlo výberu určuje len hornú hranicu dĺžky šiat. Nemali by byť priveľmi krátke, aby nepôsobili vyzývavo, čo na spoločenskej udalosti nie je vhodné. Dĺžku šiat, ktorá vám najviac pristane, vám pomôže určiť výška vašej postavy.

Ak ste nižšia, ideálne kúsky, ktoré dovolia vyniknúť všetkým vašim prednostiam, budú mať dĺžku po kolená. Vašu postavu pomôže opticky zvýšiť voľnejšia sukňová časť. Vyššie dámy môžu siahnuť vo dlhých strihoch. Bohato nariasenú spodnú časť však na svadbu vynechajte. Takéto šaty sú vyhradené len pre nevestu. Skvele budete vyzerať v jemne splývavom strihu, vhodné sú tiež šaty s decentnými výstrihmi a asymetricky tvarované kúsky.

Akú farbu šiat vybrať?

Pokiaľ na pozvánke nie je uvedené inak, výber farieb podriaďte svojmu vkusu a niekoľkým všeobecným pravidlám. Ak ste pozvaní aj s partnerom, na dosiahnutie dokonalého výsledku siahnite po odtieni, ktorý bude ladiť s jeho outfitom. Vynechať by ste mali len bielu, ktorá na svadbe patrí len neveste. Toto pravidlo platí, aj keď má nevesta šaty inej farby. Spoločenské šaty na svadbu by nemali mať ani priveľmi krikľavú alebo metalickú farbu, ktoré by z diaľky pútali pozornosť. Najvhodnejšie sú pastelové odtiene, môžete zvoliť aj sýtejšie farby. Vaše šaty budú vďaka tomu odrážať výnimočnosť slávnostných okamihov. Spoločenské šaty v mnohých odtieňoch si vyberiete aj na About You. Aby ste potešili nielen seba, ale aj vašu peňaženku, pri nákupe použite zľavový kód About You.

Jedinečný outfit na letnú svadbu

Ak sa chystáte na svadbu v lete, môžete sa nechať uchvátiť kvetinovými vzormi, ktoré sú na takéto príležitosti zvlášť vhodné. Oslava na letnej svadbe, ktorá sa bude konať v exteriéri, si ich doslova pýta. Siahnite tiež po voľnejšom strihu, v ktorom sa budete cítiť oveľa pohodlnejšie ako v obtiahnutom. Ku kvetinovým vzorom sa budú skvele hodiť jemné sandále.

Dôležité detaily

Ku každému outfitu patria aj doplnky, ktorými ho doladíte do dokonalosti. Všetko by spolu malo tvoriť jeden celok. Na formálnu príležitosť môžete siahnuť po retiazkach s príveskom. K jednoduchým šatám sa budú hodiť výraznejšie náhrdelníky, ktoré sa stanú ozdobou celého outfitu. Jeden výrazný kúsok však postačí, vaše náušnice a náramok by v takomto prípade mali byť jemnejšie. Nezabudnite na kabelku, ktorá bude spĺňať nielen estetickú funkciu. Vďaka tomuto malému doplnku budete mať všetky potrebné dámske drobnosti stále poruke.

Čerešničkou na torte je parfum

Posledným krokom prípravy na svadbu je výber vhodného parfumu, s ktorým vám pomôže Notino zľavový kód. Môžete sa riadiť ročným obdobím. Príjemné letné teploty si priam pýtajú citrusové a sviežejšie ovocné vône, ktoré dýchajú ľahkosťou. Pri výbere môžete siahnuť po tónoch limetky, citrónu, pomaranča a grepu a ich kombináciách. Z ovocných vôní sú do horúcich dní najvhodnejšie broskyňové, malinové, ríbezľové aj tóny exotického ovocia. Vašu krásu a ženský pôvab najlepšie podčiarknu kvetinové parfumy s ružou, fialkou, jazmínom aj sladšími tónmi vanilky. Na svadbu na jeseň a v zime môžete siahnuť po sýtejších korenistých a drevitých parfumoch. Po celý večer vás tak budú sprevádzať očarujúce kombinácie drevitých tónov, škorice, klinčekov, bergamotu, či lišajníka.

Must Read

- Reklama -PR článek