- Reklama -aktualne
DomůPre ženyNeutrácajte za nekvalitný kolagén. Poradíme, ktorý patrí k najlepším

Neutrácajte za nekvalitný kolagén. Poradíme, ktorý patrí k najlepším

-

Dávno už neplatí, že je kolagén devízou žien, čo sa týka jeho doplňovania v rámci výživových doplnkov, krémov a podobne. Ženy aj muži chcú vyzerať čo najdlhšie krásne mlado, bez viditeľných vrások, bez povädnutej pleti. Práve množstvo kolagénu môže za tvorbu vrások a prejavy starnutia pleti. A nielen tej. Jeho pokles má za vinu bolestivosť kĺbov a poruchy funkcie pohybového aparátu, lámavé a suché vlasy, nechty, poruchy imunitného alebo nervového systému.

Kedy začať kolagén dopĺňať

Kolagén si naše telo tvorí samo. Jeho produkcia ale pomerne skoro začne klesať, a to už okolo 25 rokov. Množstvo stále klesá, a okolo 45 rokov veku sa produkcia takmer zastaví. Navyše vo vyššom veku vyprodukovaný kolagén je nekvalitný, vôbec ho nemožno porovnávať s tým, ktorý telo produkovalo v 20 rokoch. Chýba mu pevnosť, pružnosť, je značne nekvalitný.

Preto je vhodné začať už okolo 30 rokov užívať kolagénové doplnky stravy. Zvoliť môžete z niekoľkých typov kolagénu. Pri výbere však neberte do úvahy len typ kolagénu, ale tiež či ho vyprodukovala farmaceutická spoločnosť, či obsahuje vitamíny na podporu vstrebávania, a či je telom daný kolagén dobre využívaný. Pozornosť venujte aj množstvu kolagénu v jednej dávke. Je rozdiel užívať lacný kolagén, ktorého je ale v dávke málo, a drahší prípravok, ktorý obsahuje v jednej dávke aj dvojnásobné množstvo kolagénu.

Spokojnosť s hydrolyzovaným kolagénom

Hydrolyzovaný kolagén rozložený na peptidy, čo sú malé kúsky s nízkou molekulovou hmotnosťou prírodného pôvodu, napr. hovädzieho, je telom najlepšie využiteľný, nezaťažuje tráviaci systém a nezostáva po ňom nepríjemná pachuť v ústach.

Kúpiť si môžete hydrolyzovaný kolagén Cartylis, ktorý obsahuje až 10 g kolagénu v jednej dávke, je doplnený o vitamíny C, D, E a selén, čo zaisťuje optimálnu mieru vstrebateľnosti. Je bez umelých farbív, sladidiel, lepku alebo laktózy, užívať ho môžu aj ľudia s potravinovou intoleranciou.

Viac informácií nájdete na eliteq.sk.

Must Read

- Reklama -PR článek