- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyČo je liek Merino?

Čo je liek Merino?

-

Merino samo o sebe je špeciálne vyšľachtené plemeno ovce domácej, ktorá prináša tú najkvalitnejšiu a najjemnejšiu vlnu.

Zemou, ktorá je svetovým lídrom v chove Merino oviec je Austrália. Odtiaľ tiež pochádza najkvalitnejšie Merino, ktoré sa používa prevažne na šatové tkaniny. Zaujímavosťou je, že jedna ovca má okolo 100 miliónov vlákien a vlákna piatich oviec by stačili na celý obvod zemegule. To sa zdá byť až neuveriteľné.

Aké má Merino výhody?

Materiál je veľmi jemný a pružný. Vďaka tomu je maximálne odolný, nekrčí sa a má dlhú životnosť. K jeho obzvlášť ceneným výhodám patria jeho výborné termoregulačné vlastnosti. Skvele izoluje teplo, ale zároveň je maximálne priedušný. Vlákno je výrazne hydrofilné, materiál teda hreje aj v prípade, že je vlhký. Merino je taktiež ideálny pre alergikov a prirodzene ponúka vysokú UV ochranu. Máloktorý materiál disponuje takto širokým spektrom pozitívnych vlastností.

Čo si z Merina zaobstarať?

Z Merino vlny sa vyrába celý rad výrobkov, od oblečenia, až po bytové doplnky. Výrobky z Merino vlny patria k špičkovej zimnej výbave, do ktorej sa oplatí investovať. U nás sa výrobou produktov z Merino vlny zaoberá napríklad čisto česká férová značka Kama. Iste ste o nej už počuli. Svetre Kama plné nórskych vzorov, budú nielen skvelou zimnou výbavou, ale aj krásnym a kvalitným vianočným darčekom. Pokiaľ si potrpíte na fashion kúsky, určite neprehliadnite spoluprácu značky Kama s ďalšou českou značkou, deers. Z tohto spojenia vznikli dych vyrážajúce luxusné čiapky z Merino vlny, zdobené roztomilými jelínkami od dizajnérky Kamily Písaříkovej.

Must Read

- Reklama -PR článek