- Reklama -aktualne
DomůZdravieDokážete si predstaviť, že by ste mali o 60 kg viac? Myslíte...

Dokážete si predstaviť, že by ste mali o 60 kg viac? Myslíte si, že je reálne takúto váhu za 8 mesiacov zhodiť?

-

Áno je. O svoj príbeh sa s nami podelil Jozef Grošek, ktorému sa to podarilo napriek mnohým neúspešným pokusom. Okrem víťazstva sám nad sebou sa navyše umiestnil v súťaži Silueta 2015. Začítajte sa do jeho príbehu.

Jozef je energický, mladý muž, ktorému by ste rozhodne nehádali skoršiu váhu cez 130 kg. Rovnako ako u mnohých mladých ľudí sa u neho s nástupom na strednú školu dostavil stres a predovšetkým skúška z dospelosti, maturita a následne prijímacie skúšky na vysokú školu vykonali svoje. Aby na vysokú školu nenastupoval s rozmermi medvedíka, rozhodol sa svoju váhu riešiť hladovkou as pomocou liekov. Cez prázdniny sa dostal pod 100 kg. Lenže neprirodzený spôsob chudnutia sa odrazil v jojo efekete.

Aby toho nebolo málo, Jozef bohužiaľ počas jedného týždňa prišiel o otecka aj prácu, a tak išla všetka životospráva bokom. Následkom všetkých problémov sa jeho váha vyšplhala na neuveriteľných 136 kg. Rozhodol sa teda pre radikálne, operačné riešenie, bariatrický zákrok. Tesne pred podospaním všetkých papierov mu však položila pani doktorka zásadnú otázku, či si je operácií naozaj istý. A vtedy mu došlo, že chce nájsť iné riešenie.

Keď sa jeho váha vyšplhala na 142 kg, rozhodol sa opäť pre radikálny rez a pomocou hladovky schudol desať kíl. Vtedy zasiahla náhoda. Jeho kamarátka sa zmienila o svojej známej, ktorá úspešne schudla a odporučila mu teda rovnakú diétu. A tak sa prvýkrát dozvedel o Cambridge Diet. Ihneď sa objednal do brnenskej pobočky, ktorá sa nachádza v dome SCALA na Moravskom námestí a čoskoro mal dohodnutú prvú schôdzku. Prístup a motivácia pani doktorky Semrádovej mu veľmi pomohla predovšetkým v prvých dvoch týždňoch, ktoré sú najťažšie.

Jozef pred a po diéte

Jozef sa od pani doktorky dozvedel, že sa jedná o lekársky overenú diétu, ktorá je založená na viac ako 30 rokoch skúseností vo svete av Českej republike oslavuje úspech už 15 rokov. Diétu je možné prispôsobiť individuálnym požiadavkám a má niekoľko programov, ktoré sú vhodné na pozvoľné chudnutie, ako prečisťovacia kôra, na udržanie ideálnej váhy alebo práve na rýchle a bezpečné chudnutie. Diéta dodáva všetky, pre telo nevyhnutné látky a je nutrične vyvážená. Nízkokalorická diéta Cambridge Weight Plan je špeciálne vyvinutá tak, aby obsahovala nízke množstvo sacharidov a samozrejme bielkoviny a tuky. Táto kombinácia pomáha vyvolať tzv. ketózu, ktorá má pozitívny vplyv na osobu, ktorá je v programe. Potláča hlad a napomáha pocitu dobrej nálady.

Čo je to ketóza?

Ketóza je stav, kedy telo začne využívať vlastný tuk ako zdroj energie. Vzhľadom na vyčerpanie zásoby sacharidov prechádza telo na náhradný zdroj a tým je práve uložený tuk. Telový tuk je štiepený na malé čiastočky, takzvané ketóny, ktoré dodávajú energiu tkanivám namiesto sacharidov. Cambridge Diet je teda vytvorená tak, aby obsahovala malé množstvo sacharidov, ktoré budú stačiť na okamžitú spotrebu a nebudú sa teda ukladať vo forme nevzhľadných tukových vankúšikov. Jozef sa teda pustil do chudnutia a postupne sa naučil pravidelne jesť. Na diéte oceňoval predovšetkým rýchlosť a jednoduchosť prípravy pokrmov. Výsledky na seba nenechali dlho čakať.

Jozef sa stal víťazom súťaže Silueta 2015

Jozef sa postupne naučil, že sa nepotrebuje prejedať, nerobilo mu problémy s niekým v reštaurácii posedieť a nedať si nezdravé jedlo a neskôr pri prechode na zdravú stravu zistil, ktoré jedlo robí jeho telu dobre a ktoré naopak nie. Naučil sa vnímať potreby a priania svojho tela. Za 8 mesiacov sa mu podarilo schudnúť neuveriteľných 62 kg. A váhu si držia dodnes. Zníženie váhy ocenilo nielen jeho okolie, ale aj jeho vlastné telo. Navyše sa stal inšpiráciou mnohým ľuďom nielen vo svojom blízkom okolí. A ako čerešnička na torte potom bolo umiestnenie v súťaži Silueta 2015.

Premýšľate aj o zmene? Chcete sa zbaviť vianočných kíl alebo už dlhodobo riešite svoju váhu? Objednajte sa na konzultácii k jednému z mnohých poradcov po celej Českej republike a začnite svoju premenu. Už žiadne výhovorky.

Must Read

- Reklama -PR článek