- Reklama -aktualne
DomůZdravieSo všemožnými antioxidantmi sa na dnešnom trhu doslova roztrhlo vrece

So všemožnými antioxidantmi sa na dnešnom trhu doslova roztrhlo vrece

-

Málokto ale naozaj vie, na čo všetko antioxidanty slúžia, ktoré sú tie najsilnejšie a prečo by sme ich mali užívať. V akých potravinách sa ich nachádza najviac, a ktoré potravinové doplnky sú vhodné?

Hlavným účinkom antioxidantov je prevencia nadmernej tvorby voľných radikálov a zníženie ich vzniku. Tiež pôsobí proti stresu, negatívnym vplyvom ako je ozón, smog, slnečné žiarenie alebo obyčajný prach. Dokonca majú anti-aging efekt, teda bojujú proti predčasnému starnutiu. V dnešnej uponáhľanej dobe plnej stresu, nežiaducich látok z ovzdušia a zlého stravovania sú antioxidanty veľmi dôležité. Hoci si ich v harmonickom prostredí naše telo dokáže vytvoriť samo, priznajme si, že v takomto prostredí žije dnes málokto. Preto je potrebné získať ich optimálny príjem inak.

Prečo sú voľné radikály zlé?

Voľné radikály sú prirodzene sa tvoriace „odpadky“ v našom tele, ich pôsobenie nie je vždy nepriaznivé, ale v prípade, že ich je príliš veľa, dokážu narobiť skutočnú paseku. Vedecké výskumy dokázali, že prispievajú k opotrebovaniu buniek a tkanív, a tak spôsobujú predčasné starnutie. Voľné radikály dokážu na naše telo pôsobiť natoľko negatívne, že zapríčinia napríklad kardiovaskulárne ochorenia, nádorové alebo degeneratívne ochorenia. Okrem iného oslabujú imunitu a ohrozujú plodnosť.

Ktoré antioxidanty sú najsilnejšie?

Často si kladieme otázku, ktoré antioxidanty sú vlastne najsilnejšie av akej forme by sme ich mali užívať. Jedným z tých najsilnejších je bezpochyby OPC, ktoré nájdeme napríklad v zrnkách hroznového vína alebo v kôre francúzskej pobrežnej borovice. Priznajme si ale, že to nie sú práve veci, ktoré by sme dobrovoľne žuvali. Napriek tomu OPC je takmer 20x silnejší, než vitamín C a 50x antioxidačne aktívnejší, než vitamín E.

Z čoho OPC získať?

Jedným z najsilnejších OPC antioxidantov na našom dostupnom trhu je ANTHOGENOL®. Tento antioxidant prešiel viac ako 50 rokmi vedeckého výskumu, a za ten čas získal veľké množstvo spokojných zákazníkov. ANTHOGENOL® pomáha chrániť proti voľným radikálom, podporuje cirkuláciu v nohách, očiach aj pokožke a prispieva k vaskulárnej pevnosti a tonusu. Je prospešný obzvlášť ženám pri menštruačných či predmenštruačných problémoch.

Anthogenol

ANTHOGENOL® pomáha liečiť kŕčové žily, opuchy nôh a posilňuje kapilárne steny. Tým, že napomáha optimálnej činnosti očí, zlepšuje vizuálnu adaptáciu na svetlo, priaznivo pôsobí na šerosleposť a na diabetickú retinopatiu. Tiež udržuje zdravie mikroskopickej siete kapilár, ktoré zásobujú oko.

Vďaka tomu, že je silným antioxidancom a zároveň sa rýchlo vstrebáva do podporných a spojivových tkanív, je veľmi účinným doplnkom stravy. Posilňuje náš antioxidačný systém a chráni tak naše bunky a tkanivo, čím predchádza veľmi závažným ochoreniam.

Antioxidanty sú pre nás rovnako dôležité ako zdravá strava, silná imunita a čerstvý vzduch. Preto by sme ich mali prijímať zodpovedajúce množstvo a uľahčiť tak nášmu telu v boji proti nežiaducim vplyvom nášho okolia.

Kde kúpiť Anthogenol – ochranca buniek a tkanív

Prípravok Anthogenol zoženiete v dobrých lekárňach alebo v internetovom obchode Prírodná lekáreň. Vždy ale dbajte na to, aby ste kúpili originálny bio produkt, ktorý má na obale chránenú značku MASQUELIER®, portrét a meno. K individuálnemu poradenstvu ohľadom používania patentovaného antioxidantu Anthogenol môžete navštíviť webové stránky www.imunotop.cz.

Must Read

- Reklama -PR článek