- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyJe tu jar a s ňou prvé jarné práce v záhrade

Je tu jar a s ňou prvé jarné práce v záhrade

-

Jar je najaktívnejšie obdobie čo sa týka práce v záhrade. Treba využiť všetku energiu, ktorá sa v nás počas zimy nahromadila, vydať sa von do záhrady a pripraviť jarné záhony. Niečo bude potrebné vyčistiť, niečo opraviť, niečo orezať a kadečo premiestniť, aby začalo správne  vegetačné obdobie. Ponúkame vám tipy ako úspešne odštartovať jarnú sezónu. Vydajte sa do záhrady preskúmať, čo sa tam udialo, pokiaľ ste si vy užívali teplo rodinného krbu. Vyzbrojte sa perom a zápisníkom a vaše zistenia si spíšte – bude sa vám ľahšie rozhodovať s čím a ako začať záhradu na jar kultivovať a skrášľovať.

Zdroj: www.freepik.com

Záhrada na jar

Predtým ako sa začnete venovať samotnej pôde, mali by ste  vo vašej záhrade vykonať isté opravné práce . To znamená skontrolovať plot a pletivo, vyrovnať nášľapné kamene, vyčistiť odkvapy, opraviť lavičky, prístrešky, či vyvýšené záhony. Môžete si tiež naplánovať výstavbu nových vyvýšených záhonov alebo si premyslieť nové dekoračné prvky a rôzne vylepšenia. Tieto práce sa robia jednoduchšie, kým rastliny ešte spia.  

Na 4home eshop nájdete sekciu “Záhrada a hobby”, kde je všetko, čo budete potrebovať v záhrade na jar – záhradné náradie a potreby, dekorácie, kvetináče, nábytok, osvetlenie, záhradnú techniku a množstvo ďalších nevyhnutných i nadštandardných vecí. Na tieto priam povinné jarné práce v záhrade je potrebné vhodné oblečenie a tiež vhodná obuv. Obuv a oblečenie, v ktorom sa budete pri jarných prácach v záhrade cítiť komfortne, nájdete na stránke About You sk. Veď štýloví predsa môžete byť aj pri práci v záhrade. 

Výhodné nákupy s využitím zľavových kódov

Určite chcete na svojej záhradke aj oddychovať a užívať si s priateľmi dobrú grilovačku. Na 4home e-shope nájdete všetko potrebné vybavenie pre grilovaciu sezónu. Myslite na to, že každý nákup môže byť pre vás ešte lacnejší. Ušetrite a vyberajte pred každým nákupom z ponuky aktuálnych zľavových kupónov. Na zľavovom portáli Tipli.sk nájdete vždy aktuálnu ponuku 4home zľavových kódov, ktoré môžete pri nákupe využiť. 4home zľavový kód má vždy presne danú dobu platnosti, počas ktorej ho môžete využiť. 

Internetový obchod About You sk ponúka široké spektrum aktuálnych módnych kúskov, ktoré určite využijete aj v záhrade – či už pri práci alebo pri zaslúženom oddychu. Využiť About You zľavové kódy sa oplatí kvôli hodnote poskytovanej zľavy až do výšky 70 % a niekedy aj viac. Navyše sa vám vďaka Tipli pri nákupe vráti až 7,5 % z nákupu späť. A ak vám nesadne veľkosť oblečenia alebo topánok, nič sa nedeje. K dispozícii predsa máte bezplatné About You vrátenie tovaru. About You výpredaj svieti na stránke na červeno, aby signalizoval, že zľavy a výhodné ceny sú nablízku, nenechajte si ich ujsť. Výpredaj na About You síce prebieha takpovediac nepretržite, ale to, čo si jeden deň vyberiete, na druhý deň už nemusí byť v zľave, preto sa s kúpou neoplatí váhať.

Tipli – skúsenosti a recenzie používateľov

Pre mnohých z vás sú cashbackové portály možno stále ešte novinkou, nepreskúmanou pôdou a váhate, či sa vôbec registrovať a čo tým môžete získať. Podstatou stránky Tipli sk je umožniť bežným spotrebiteľom nakupovať veci lacnejšie, výhodnejšie, čím ušetria ročne stovky eur. Stránka Tipli však nie je len o peniazoch, ktoré môžete získať späť. Príjemným prekvapením sú zľavové kódy, napríklad vyššie spomenutý 4home zľavový kód alebo About You zľavový kód. Užívatelia vo svojich recenziách na Tipli vyzdvihujú registráciu a prihlásenie cez Facebook, pretože je to rýchlejšie a jednoduchšie. Mnohí zas vo svojich Tipli recenziách oceňujú, že na základe odporúčania stránky známym a priateľom môžu od portálu získať odmenu až do výšky 150 €.

Kvetinová záhrada

Vráťme sa však späť do záhrady. Práca v kvetinovej záhradke sa veľmi rýchlo môže stať vašou celoživotnou vášňou. Existuje nespočetné množstvo rastlín, ktoré môžete pestovať a navzájom ich kombinovať. Neskúsení záhradníci však často nevedia, ako začať. Ak ste začiatočníci, určite sa nevyhnete chybám, preto by ste si toho na úvod nemali zobrať na svoje plecia priveľa. Nájdite si svoj vlastný štýl a do svojej kvetinovej záhradky vyberte kvety, ktoré sa vám páčia a máte z nich radosť. Nezabúdajte, že základom úspechu pri záhradníčení je kvalitná a dobrá pôda. Stojí za to vopred zistiť, či je pôda na vašom pozemku kyslejšia alebo skôr zásaditejšia, akým druhom rastlín by sa na nej malo dariť, prípadne ako ju upraviť pre iné druhy. Nezabúdajte, že na kvetinových záhonoch sú nepostrádateľné letničky, pretože záhradu zdobia až do prvých mrazov. 

Must Read

- Reklama -PR článek