- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyKáva: Tipy pre najlepší pôžitok z konzumácie kávy

Káva: Tipy pre najlepší pôžitok z konzumácie kávy

-

Káva je pre niekoho ranným doplnením energie, bez ktorého deň nemôže začať. Pre mnoho ľudí ide však o koníček – poznávanie nových chutí, výber nových zŕn a mnoho ďalšieho. Aby ste si mohli vychutnať tú najlepšiu kávu, treba venovať pozornosť niekoľkým veciam.

Káva

Káva môže byť skutočne rôzna. Štýlov prípravy je celý rad. Môžete tak stále skúšať niečo nové, alebo zostať u osvedčenej klasiky, ktorou je espresso. Avšak každá šálka tohto nápoja môže byť originálom. Stále sa tak ponúka množstvo nových možností. Či už ide o skúšanie rôznych druhov prípravy, typov kávy, či rôzne zrná, štýl praženia a mnoho ďalšieho. Celý proces poznávania kávy je veľmi individuálny a záleží iba na vás, akým smerom sa vydáte.

Zrnková káva

Kvalitná zrnková káva – to je základom, bez ktorého sa nezaobídete. Ponuka je veľmi široká. Základne je káva rozdeľovaná na arabicu a robustu. Veľakrát sú tieto dva druhy miešané dohromady a vznikajú jedinečné kombinácie. Chuť kávy sa tiež veľmi líši podľa svojho pôvodu, spracovania a podobne. Vyberajte zo širokej ponuky, nebojte sa skúšať stále nové chute a nájdite to, čo si naozaj zamilujete.

Šálka ​​na espresso

Výberom kávy celá situácia nekončí. Veľmi dôležité totiž je aj to, do akého hrnčeka kávu pripravíte. Aj to sa samozrejme značne líši podľa typu pripravovanej kávy. Ak zostaneme pri klasickom espresse, potom nejde o nič zložité. Dôležitý je správny materiál a hrúbka hrnčeka, aby dobre viedol a udržal teplo. Pre espresso sa odporúčajú menšie šálky s objemom okolo 60 ml. Praktické a krásne hrnčeky ponúka Moritz Cafe, šálka na espresso spoločne s tanierikom je presne to, čo si zamilujete.

O pití kávy neexistujú jasné pravidlá. Najdôležitejšie je, aby ste našli ten pravý spôsob, ako si kávu najviac vychutnáte. Či už to bude latté, alebo treba poctivé espresso z luxusnej porcelánovej šálky.

Must Read

- Reklama -PR článek