- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyPostavte si drevenú terasu a trávte čas vonku tak často, ako si...

Postavte si drevenú terasu a trávte čas vonku tak často, ako si budete priať

-

Rodiny s deťmi, ale aj páry seniorov a osoby žijúce single, by mohli tráviť vonku viac času, než tomu je. V prípade, že máte rodinný dom, pri ktorom na záhrade alebo dvore je dostatok miesta na postavenie terasy, neváhajte a urobte si ju. Investícia sa vám vráti v podobe pekne stráveného času na čerstvom vzduchu. A pokiaľ ju aj zastrešíte, využívať ju môžete, dá sa povedať celoročne.

Drevené dosky a dosky z WPC materiálu

Máte radi drevo? Potom vás určite budú zaujímať drevené dosky na terasu. Kúpiť si ich môžete buď z európskych drevín, alebo z exotických. Výhodou európskych je ich cenová dostupnosť, ale aj lepšie spracovanie. Ide totiž o mäkšie drevo, ktoré hravo spracujete s použitím bežného náradia. Naopak, exotické tvrdšie drevo si žiada použitie vrtákov určených na železo. Tiež je drahšie.

V e-shope Gardina si môžete kúpiť dosky zo sibírskeho smrekovca. Voliť môžete z rôznych rozmerov tak, aby ste hravo postavili terasu podľa vašich potrieb a prianí. Tento smrekovec je veľmi kvalitný, pochádza priamo zo Sibíri, kde čelil drsným poveternostným podmienkam, a tak je odolný a má vysokú životnosť.

Populárnym variantom sú aj WPC dosky na terasu. Sú bezúdržbové, vyzerajú ako drevené, z jednej strany sú hladké a z druhej vrúbkované. Netvoria triesky, vrúbkovaná strana sa nešmýka, čo oceníte v zime. Použiť ich môžete aj pri bazéne.

Príslušenstvo pre pohodlnú prácu aj výdrž dreva

Gardina.sk ponúka skvelé príslušenstvo pre terasy. Ide predovšetkým o oleje, rektifikačné terče a terasové podložky. Rektifikačné terče vám pomôžu v prípade, že nie je podklad pod terasou 100% rovný. Dajú sa použiť pod celú terasu, alebo len tam, kde je potrebné dorovnať sklon. V miestach, kde je sklon len mierny, môžete zvoliť lacnejšie granulátové podložky, ktoré plnia svoju funkciu rovnako dobre.

Viac na Gardina.sk.

Must Read

- Reklama -PR článek