- Reklama -aktualne
DomůPre ženyZariaďte vašu domácnosť v hygge štýle

Zariaďte vašu domácnosť v hygge štýle

-

Každodenný život je často hlučný, uponáhľaný a plný technologických rozptýlení. Dánske umenie „hygge“ ponúka spôsob, ako s tým skoncovať a kladie dôraz na jednoduché potešenie, ktoré sa nachádza vo vašom prostredí. Prinášame vám pár tipov ako priniesť tento štýl aj do vašich príbytkoch.

Zútulnenie priestoru pomocou sviečok a osvetlenia

Sviečky, lampy a krby patria medzi bežne používané osvetlenia, ktoré sa vždy nachádzajú v domácnosti zariadenej v štýle hygge. Osvetlenie môže ovplyvniť vašu náladu, takže si vyberte také, ktoré vo vás navodí príjemné pocity. V škandinávskej výzdobe sa v obľube používajú najmä sviečky.

Pocit útulnosti

Každý dom by mal mať malý útulný kútik, v ktorom budete tráviť čas plný oddychu. Ideálnym miestom je kreslo s výhľadom do prírody. Pridajte naň vrstvy vankúšov, prikrývky, huňaté koberce a užívajte si príjemné popoludnie plné pokoja a ticha s dobrou knihou v ruke.

Menej je viac

Vyberte si obľúbené kúsky a dekorácie, ktoré nesú so sebou funkčnosť a jemný štýl. Vyberte si neutrálne a biele farby stien, aby ste vytvorili pocit priestoru a pokoja. Vyložte na policu vaše obľúbené knihy, ktoré môžu rozprúdiť rozhovor medzi vašimi hosťami. Ideálnym spôsobom ako vniesť hygge štýl do vášho domova môže byť napríklad strategicky umiestnená krištáľová váza od vašej prababičky.

Textúry

Dáni používajú zmes materiálov a vzorov ako spôsob pridania charakteru a zaujímavosti tomu, čo by inak bolo relatívne minimalistické. Majú tendenciu zavádzať do interiéru veľa teplých, prírodných materiálov, ako je drevo, koža a vlna. Celkový vzhľad sa však stále musí držať úzkej farebnej palety, aby sa predišlo kontrastom alebo prílišnému rozptyľovaniu. Skvelými tipmi ako zaviezť hygge štýl do interiéru sú tapety v neutrálnej farebnej palete inšpirované priamo prírodnými materiálmi a drevené parkety.

Vytvorte si dokonalú kúpeľňu

Urobte si z kúpeľne oázu. Nielen miesto na rannú prípravu, ale aj miesto na únik a relax. Skúste pridať plyšový koberček, ktorý bude hriať vaše bosé nohy alebo útulný župan zavesený na stene, ktorý bude vždy na dosah ruky.

Ako sme už uviedli vyššie, hygge možno najlepšie opísať ako užívanie si jednoduchých radostí života. Hlavnou myšlienkou hygge dekoru je vytvoriť pokojný priestor bez neporiadku. Skúsite zaviezť tento štýl do vášho domova aj vy?

Must Read

- Reklama -PR článek