- Reklama -aktualne
DomůRady a TipyZveľaďte si domov trendovými kobercami

Zveľaďte si domov trendovými kobercami

-

Medzi najnovšími trendami v oblasti kobercov si prídu na svoje ako milovníci minimalizmu, tak aj odvážlivci, ktorí milujú farby a vzory.

Vzorované koberce sú späť

Ešte pred pár rokmi, bolo trendom, že koberce boli jednofarebné a neutrálne. Teraz sa však veľkej obľube tešia práve výrazne vzorované kusové koberce, ktoré z obývačky alebo jedálne vytvoria hotové umelecké plátno. Dnes panuje názor, že základom pre zvyšok dizajnových prvkov v miestnosti by mal byť práve koberec, ktorý zadefinuje štýl. Rok 2022 bude rokom farieb a kreativity, takže by ste sa nemali báť množstva vzorov ani pri výbere kobercov. Nezáleží na tom, aký veľký priestor máte k dispozícii, vzorované koberce fungujú rovnako dobre ako v menších, tak aj vo veľkých priestoroch. Práve malé priestory dokážu výrazné koberce oživiť.

Trendom sú kobercové dlaždice

Vzorované metrážne koberce, kobercové dlaždice cez celú miestnosť môžu vo vašej izbe vytvoriť hotové umenie. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, siahnite po do seba zapadajúcich vzoroch, či pruhoch a upustite uzdu fantázii abstraktnému umeniu.

Prúžky budú vždy IN

Prúžky či už široké alebo úzke, sú klasickým vzorom, ​​ktorý opticky zväčší a rozšíri miestnosť. Dnes nájdete na trhu s pruhovanými kobercami oveľa väčší výber vzorov ako kedykoľvek predtým. Stále viac a viac ľudí skúša rôzne šírky pruhov a využitie tak nachádzajú v akejkoľvek časti domu. Jeden správne zvolený pruhovaný koberec a o dizajnový priestor je postarané.

Milovníci minimalizmu, trendy nezabúdajú ani na vás

Ak zbožňujete minimalizmus, určite vás poteší, že dekorovanie s neutrálnymi farbami si našlo miesto v rebríčku trendov aj v roku 2022. Výber koberca  v klasickom, základnom tóne, vnesie do vašej obývačky či spálne pocit pokoja . Neutrálny odtieň je tiež rozumnou investíciou, pretože jeho všestrannosť, dlhá životnosť a možnosť využitia k akémukoľvek štýlu doplnkov zaručí, že sa vám bude hodiť takmer všade.

A viete aké sú trendy roka 2022 v oblasti farieb kobercov?

Ak chcete interiér oživiť, trendovými farbami sú jednoznačne veselé farby ako žltá, jemná ružová, smaragdovo tyrkysová, či námornícka modrá. Vneste do miestnosti pozitivitu, vďaka týmto živým, hravým odtieňom, a všetci sa u vás budú cítiť príjemne ako nikdy predtým. Upokojujúci ružový koberec zjemní prostredie a ponúkne miestnosti nový šmrnc. Okrem toho dodá atmosféru pohodlia a pokoja. Smaragdovo zelená do prostredia vnesie kráľovský efekt a dodá život miestnostiam v neutrálnych farbách. Námornícka modrá zasa v miestnosti vyváži kontrast a vytvorí svieže prostredie. Rovnakým trendom budú aj prírodné farby. Zemité farby inšpirované prírodou vytvoria v miestnosti teplo a pokojnú atmosféru a ponúkajú široké dizajnové možnosti. 

Must Read

- Reklama -PR článek